Informace

Vážení rodiče,
úvodem bych Vás ráda ujistila, že mojí snahou bude na prvním místě ochrana zdraví Vašich dětí a jejich zdárný vývoj. Prostředkem k naplňování tohoto cíle bude kromě profesionálního a zároveň lidského přístupu zejména spolupráce s Vámi a vzájemná důvěra. Spolu se sestřičkami chceme být ordinací vstřícnou k dětem i rodičům.

Pro dobré fungování naší ordinace Vás žádáme o dodržování následujících pravidel:

 • Pro vstup do budovy i pro odchod používejte prosím pouze spodní vchod – od ulice, tzn. vstoupíte do přízemí, k nám do 1. patra se dostanete po schodech nebo výtahem.
  Kočárky prosím nechávejte ve vyhrazeném prostoru vlevo od vstupu do budovy – viz Kudy se k nám dostanete.
  Parkování je možné naproti poliklinice a omezeně v areálu nemocnice, nikoliv přímo za budovou (soukromý pozemek).
 • V naší ordinaci máme dvě čekárny – infekční a neinfekční, dodržujte prosím toto třídění. Zjednodušeně:
  • neinfekční čekárna – prevence, očkování, potvrzení apod.
  • infekční čekárna – rýma, kašel, horečka, vyrážka, průjem, zvracení,…
  • Pokud si nejste jisti, do které čekárny patříte, předem volejte.
 • Na vyšetření akutně nemocných dětí není nutno se objednat, dostavte se ale nejpozději v 9:30 hodin.
 • Zájemci o registraci Vašich dětí u nás se prosím telefonicky objednejte. Budeme od Vás potřebovat osobní údaje dítěte, jeho rodné číslo, zdravotní pojišťovnu, jméno stávajícího registrujícího lékaře a kontakt na Vás. Zdravotnickou dokumentaci od stávajícího lékaře si vyžádáme. Dostanete od nás termín vstupní prohlídky. Na vstupní prohlídku musí dítě dorazit v doprovodu zákonného zástupce. Při vstupní prohlídce nám sdělíte Vámi zvolené heslo, které po Vás budeme vyžadovat v případě telefonické konzultace k ověření Vaší identity.
 • Na vstupní a na každou preventivní prohlídku noste vždy Zdravotní a očkovací průkaz dítěte, aktuální lékařské zprávy (z pohotovosti, od specialistů apod.), od 3 let také moč (střední proud po omytí).
 • Termíny preventivních prohlídek a očkování dostanou děti do 18 měsíců věku vždy při předchozí návštěvě. Starší děti prosím na preventivní prohlídky (vždy v liché roky věku) objednávejte cca. 1 měsíc předem. Informaci o blížícím se termínu očkování dostanete vždy na preventivní prohlídce. Na očkování se prosím objednejte předem (kvůli objednávce vakcín).
 • Pokud bude dítě chodit na prohlídky v doprovodu jiné osoby než je zákonný zástupce (prarodič, teta, strýc, přítel matky, přítelkyně otce, …), je nutné vyplnění formuláře Určení osoby oprávněné – formulář vyplní a předá nám zákonný zástupce (možno provést při vstupní prohlídce).
 • Dětem starším 15-ti let je možné poskytovat běžné zdravotní služby bez dalšího zjišťování souhlasu zákonného zástupce v případě, že mu zákonný zástupce vyplní formulář Souhlas zákonného zástupce nezletilého pacienta staršího 15ti let.
 • Nastávající maminky, které zvažujete registraci Vašich dětí u nás, prosíme kontaktuje nás telefonicky cca. ve 34. týdnu těhotenství (6 týdnů před termínem porodu). Informujte nás pak prosím při propuštění z porodnice, abychom domluvily návštěvu v domácím prostředí.
 • Na naše telefonní číslo volejte prosím pouze v době ordinačních hodin.
 • Ke sdělování aktuálních informací pro Vás (změny ordinační doby, dovolená apod.) je kromě webových stránek zřízena facebooková stránka Dětská ambulance MUDr. Lucie Laštovková – pozor, neslouží ke konzultacím.

Děkujeme, že respektováním pravidel přispějete ke zdárné práci ve prospěch Vašich dětí.

Věnujte prosím pozornost informaci o zpracování osobních údajů.